افتخارات پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

ردیف

عنوان مسابقه یا جشنواره

برگزیدگان

دانشکده

رتبه

1

هشتمین جشنواره برترین های فناوری های نانو

 علی احمدی پیغان

عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان

جوان متخصص برتر

2

هفدهمین جشنواره کشوری هنر و ادبیات دینی و پژوهشی

سهیل رجبی

 

نفر اول

3

جایزه پروفسور یوسف ثبوتی ( جایزه سال نجوم ایران ) سال 1391

مرجان مربوطی

عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان

جایزه سال نجوم ایران

4

سازمان مخترعان جهانی IFLA  درکلاس مهندسی شیمی

سید میلاد ابریشمی فر

 

جایزه سبز

5

جشنواره و مسابقات بین المللی اختراعات کشورهایی همچون آمریکا ، سوئیس ، کره جنوبی ، تایلند ، آلمان و...

سید میلاد ابریشمی فر

دانشکده فنی و مهندسی

نفر اول

6

جشنواره اختراعات سوئیس

سید میلاد ابریشمی فر

دانشکده فنی و مهندسی

مدال نقره

7

جشنواره بین المللی اختراعات کشور آمریکا

سید میلاد ابریشمی فر

دانشکده فنی و مهندسی

مخترع و اختراع برتر و مدال شایستگی

8

جشنواره اختراعات کشورهای کره جنوبی ، مالزی و تایلند

سید میلاد ابریشمی فر

دانشکده فنی و مهندسی

مدال برنز

9

جشنواره اختراعات جهان در کشور سوئیس در ژنو بهار 2013

سید میلاد ابریشمی فر

دانشکده فنی و مهندسی

مدال طلا و دیپلم افتخار

10

جشنواره اختراعات جهان در کشور آلمان در نورنبرگ سال 2013

احسان عزت پور قدیم

عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان

جایزه ویژه ودیپلم افتخار

11

نمایشگاه اختراعات و ابتکارات نورنبرگ آلمان 2013

احسان عزت پور قدیم

عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان

دیپلم افتخار

12

شانزدهمین همایش سالیانه بتن وزلزله درمسابقه قاب محافظ تخم مرغEPD

فرزاد مساوات ، برنا زریابی ، علی مرزوقی ، علیرضا خدادادی

دانشکده فنی و مهندسی

مقام اول

13

اولین جشنواره نخبگان دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سال 1385

پویا نجفی زنجانی

عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان

نفر اول

14

دومین جشنواره نخبگان دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سال 1386

پویا نجفی زنجانی

عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان

نفر اول

15

مسابقات جهانی اختراعات زنو 2008  

پویا نجفی زنجانی

عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان

نفر دوم

16

رقابت های فنی روبوکاپ آزاد ایران سال 2011 ( بهترین روبات خودمختار )

تیم رباتیک آریانا

دانشکده فنی و مهندسی

مقام اول

17

مسابقات ربوکاپ آزاد ایران 2012 رقابتهای اصلی روباتهای امدادگر

تیم رباتیک آریانا

دانشکده فنی و مهندسی

مقام سوم

18

مسابقات ربوکاپ آزاد ایران 2013 رقابتهای اصلی روباتهای امدادگر

تیم رباتیک آریانا

دانشکده فنی و مهندسی

مقام دوم

19

مسابقات ربوکاپ آزاد ایران 2014 رقابتهای اصلی روباتهای امدادگر

تیم رباتیک آریانا

دانشکده فنی و مهندسی

مقام سوم

20

مسابقات ربوکاپ آزاد ایران 2014 رقابت های فنی روبات های امدادگر در زمینه بهترین روبات پرنده

تیم رباتیک آریانا

دانشکده فنی و مهندسی

مقام اول

21

انجمن فنی خودروی کشور ایتالیا و انجمن مهندسی خودروی کشور آمریکا

تیم خودروی سورانا

دانشکده فنی و مهندسی

عضویت حرفه ای

22

مسابقات دانشجویی موسسه بین المللی بتن ACI در رشته سازه محافظ تخم مرغ EPD

تیم تیتان ( محمد رضوی ، سینا مومنی ، نیما رنجی ، حامد هاشم پور ، احسان صفا)

دانشکده فنی و مهندسی

مقام اول

23

پنجمین دوره مسابقات ملی بتن در رشته درصد وزنی جذب آب کوتاه مدت و مقاومت ویژه الکتریکی بتن به صورت همزمان

تیم بتن سبک ( آرش داوری ، میلاد فعلی ، حامد نجات ، محمود علیلو ، نیما جلالیان فریزهندی )

دانشکده فنی و مهندسی

مقام سوم

24

هشتمین دوره ملی مسابقات دانشجویی روز بتن در رشته درصد وزنی جذب آب کوتاه مدت و مقاومت ویژه الکتریکی بتن به صورت همزمان

تیم بتن ( امیرحسین هدایتی ، آرش داوری ، حامد نجات ، محمود علیلو )

دانشکده فنی و مهندسی

مقام پنجم

25

مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران در بخش روبات خومختار ( 89-90)

تیم رباتیک آریانا

دانشکده فنی و مهندسی

مقام اول

26

مسابقات بین المللی جام صنعتی امیرکبیر ( 89 -90 )

تیم رباتیک آریانا

دانشکده فنی و مهندسی

مقام اول

27

مسابقات ملی روباتیک خوارزمی ( 89-90 )

تیم رباتیک آریانا

دانشکده فنی و مهندسی

مقام اول

28

مسابقات کشوری برترین پروژه دانشجویی رشته مهندسی مکانیک در بخش روباتیک ( 87-88 )

تیم رباتیک آریانا

دانشکده فنی و مهندسی

مقام دوم

29

چهارمین دوره مسابقات ملی روز بتن ( سال 85 تهران )

اکبر پاشازاده

دانشکده فنی و مهندسی

نفر سوم

30

مسابقات ملی بتن در بخش بهترین فیلم علمی بتن ( مهرماه 86 – تهران )

تیم بتن الف ( سپهر ساروخانی ، نیما صمدزادگان ، آریا دینیاری ، سیدنظام الدین بزرگ زاده ، مهیار پورلک )

دانشکده فنی و مهندسی

مقام اول

31

مسابقات ملی بتن در بخش جذب آب بتن ( مهرماه 86- تهران )

تیم بتن الف ( سپهر ساروخانی ، نیما صمدزادگان ، آریا دینیاری ، سیدنظام الدین بزرگ زاده ، مهیار پورلک )

دانشکده فنی و مهندسی

مقام اول

32

هشتمین جشنواره خوارزمی در طرح بالابر برقی اتومیبل

رضا صفری ندرآبادی

دانشکده فنی و مهندسی

رتبه سوم استانی

33

دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در رشته مهندسی کامپیوتر – نرم افزار

محمدحسین غفاری انجدانی

دانشکده فنی و مهندسی

رتبه دوم

34

پنجمین دوره مسابقات ملی همایش روز بتن در جذب آب بتن و رشته سازه قاب محافظ تخم مرغ

تیم بتن ب

دانشکده فنی و مهندسی

رتبه اول

35

مسابقات بین المللی بتن ACI در رشته سازه قاب محافظ تخم مرغ سال 86

تیم بتن ب

دانشکده فنی و مهندسی

رتبه دوم

36

مسابقات ملی خوارزمی (دانشگاه امیرکبیر ) آبان 87

تیم رباتیک پارسه (مین یاب خودکار) فراز امیرغیاثوند،احسان باقرزاده،رضا

ریاضتی ،عباس قلی زاده، مرتضی هاشمی ، پیام خدادوست ، مهدی صالحی )

دانشکده فنی و مهندسی

رتبه سوم

37

مسابقات دانشجویی مهندسان مکانیک ایران در بخش اتوماسیون و رباتیک سال 88 – طرح مکانیزم حرکتی چرخ مثلثی شنی دار در روبات امدادگر

دکتر حسین مهبادی ، امیرحسین سلطانزاده ، احمد چیت سازان

دانشکده فنی و مهندسی

مقام دوم

38

مسابقات و نمایشگاه بین المللی کره جنوبی Wipo  ( طرح تولید برق بوسیله نیروی باد و باران ) آذرماه 88 سئول

مهدیه علی اصل خیابانی ، هادی امیدی نسب ، فرهاد ورمزیاری

دانشکده فنی و مهندسی

دیپلم افتخار و مدال طلا

39

سومین دوره مسابقات ملی روباتیک خوارزمی در لیگ روباتهای امدادگر واقعی

تیم روباتیک آریانا ( دکتر مهبادی ، امیرحسین سلطانزاده ، احمد چیت سازان ، مهدی امامی ، مهدی سلطانزاده )

دانشکده فنی و مهندسی

رتبه اول

40

دومین دوره مسابقات ملی روباتیک بین المللی جام امیرکبیردرلیگ روباتهای امدادگر

تیم روباتیک آریانا ( دکتر مهبادی ، امیرحسین سلطانزاده ، احمد چیت سازان ، گلناز افتخاری )

دانشکده فنی و مهندسی

رتبه اول

41

مسابقه موسسه بین المللی ACI  در رشته بتن متخلخل

تیم بتن الف نیایش ( مهندس مصباح ایراندوست ، امیرحسین محرر ، قاسم جهانی ، امیرانصاری ، فرهود برمایون ، مهدی نادعلی )

دانشکده فنی و مهندسی

رتبه دوم

42

نمایشگاه بین المللی اختراعات کرواسی ( سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و پذیرفته شده در مسابقات و نمایشگاه بین المللی تکنولوژی ها ، تحقیقات و ایده های جدید بروکسل و نمایشگاه بین المللی اختراعات کرواسی 9 ) طرح سامانه تبلیغات در مترو

رضا میرصانعی

دانشکده فنی و مهندسی

مدال طلا

43

دور سوم مسابقات ملی طراحی خودرو در قسمت طراحی فنی

تیم سورنا ( احسان بزاز امینی ، عزیزاله مزرعه فراهانی ، نیما بنیادی ، سعید رویین ، فاطمه منصوری ، حورا خدادوست ، حمیدرضا زاهدی ، امین باصری ، محمد قاسمی ، برزین آزموده ، سجاد فاتحی ، امیر رواجی ، علیرضا طیاری )

دانشکده فنی و مهندسی

مقام سوم

44

دور سوم مسابقات ملی طراحی خودرو در قسمت طراحی مفهومی

تیم سورنا ( احسان بزاز امینی ، عزیزاله مزرعه فراهانی ، نیما بنیادی ، سعید رویین ، فاطمه منصوری ، حورا خدادوست ، حمیدرضا زاهدی ، امین باصری ، محمد قاسمی ، برزین آزموده ، سجاد فاتحی ، امیر رواجی ، علیرضا طیاری )

دانشکده فنی و مهندسی

مقام سوم

45

دور سوم مسابقات ملی طراحی خودرو در قسمت طراحی صنعتی

تیم سورنا ( احسان بزاز امینی ، عزیزاله مزرعه فراهانی ، نیما بنیادی ، سعید رویین ، فاطمه منصوری ، حورا خدادوست ، حمیدرضا زاهدی ، امین باصری ، محمد قاسمی ، برزین آزموده ، سجاد فاتحی ، امیر رواجی ، علیرضا طیاری )

دانشکده فنی و مهندسی

مقام سوم

46

مسابقات ایران اوپن 2010 دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در بخش رقابت های فنی خودمختاری و نقشه برداری لیگ امدادگر ( فروردین 90 )

تیم روباتیک آریانا ( دکتر مهبادی ، امیرحسین سلطانزاده ، امیرحسین رجبی ، آرش علیزاده ، گلناز افتخاری )

دانشکده فنی و مهندسی

مقام اول

47

سی و ششمین دوره مسابقات و نمایشگاه بین المللی اختراعات اینوا 2011 کرواسی ) در لاستیک یخ شکن متغیر

حسین اسکندرزاده

دانشکده فنی و مهندسی

مدال طلا

48

مسابقات فرمول ای تی ای Formula ATA 2011

تیم سورنا ( احسان بزاز امینی ، عزیزاله مزرعه فراهانی ، نیما بنیادی ، سعید رویین ، فاطمه منصوری ، حورا خدادوست ، حمیدرضا زاهدی ، امین باصری ، محمد قاسمی ، برزین آزموده ، سجاد فاتحی ، امیر رواجی ، علیرضا طیاری )

دانشکده فنی و مهندسی

مقام دوم

49

مسابقات بین المللی بتن شاخه ایران ACI  در سازه قاب محافظ تخم مرغ EPD

تیم بتن تیتان ( دکتر طاووسی ، محمد رضوی ، سینا مومنی ، نیما رنجی ، حامد هاشم پور ، احسان صفا )

دانشکده فنی و مهندسی

مقام اول

50

مسابقات روبوکاپ آزاد ایران . ایران اوپن 2013

تیم آریانا (دکتر افتخاری،مهدیه علی اصل خیابانی،بهزاد پیکری،علیرضا امینی سهی ، امیرحسین رسولی ، سعید رضایی ، حسین سماعی ، رضا کلانتری )

دانشکده فنی و مهندسی

رتبه دوم

51

مسابقات موسسه بین المللی بتن ACI قاب محافظ تخم مرغ ( EPD ) دی ماه 92

تیم ماتیا ( دکتر جعفری صمیمی ، فرزاد مساوات ، برنا زریابی ، علی مزروعی ، علیرضا خدادادی )

دانشکده فنی و مهندسی

رتبه اول

52

سومین دوره مسابقات ملی پل فولادی دربهترین دفترچه محاسبات تئوری ورتبه دوم درکاراترین ومقاوم ترین سازه ( اسفند92– انجمن سازه های فولادی ایران )

تیم پل فولادی SBTM ( دکتر جعفر عسگری ، برنا زریابی ، علی مزروقی ، سینا حسینی،سید مجتبی سیدزاده ، کاوه نوشادی ، سینا مومنی ، نیما زنجی )

دانشکده فنی و مهندسی

مقام اول

53

مسابقات روبوکاپ آزاد ایران ( ایران . اوپن 2014 )در لیگ امدادگر واقعی

تیم روباتیک آریانا ( دکتر جوادی ، دکتر محمدیون ، امیرحسین سلطانزاده ، بهزاد پیکری ، مهدیه علی اصل خیابانی ، علیرضا امینی ، افشین آریایی نژاد ، علیرضا ملاعلی زاده ، پویا منصور نیا ، سید امین حسینی ، مونا وحدت ، مونا یگانه دوست ، ریحانه امیری ، هادی ذاکری )

دانشکده فنی و مهندسی

مقام سوم

54

مسابقات بین المللی بتن ACI در رشته سازه محافظ تخم مرغ EPD دی ماه 93

تیم بتن ( دکتر جعفری صمیمی ، امیرحسین هاشمی افشار ، امیرحسین کرمی ، شاهین فرخی ، مصطفی پارسا ، سینا مومنی )

دانشکده فنی و مهندسی

رتبه دوم

55

هفتمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان در گرایش هدفمند دانشجویان رشته عمران دانشکده فنی و مهندسی

تیم IAUCTB

دانشکده فنی و مهندسی

مقام سوم

56

هشتمین دوره مسابقات ملی بتن در گرایش بتن سبک سازه ای

تیم بتن تیتان

دانشکده فنی و مهندسی

رتبه سوم

57

چهارمین دوره مسابقات ملی پل فولادی . زیباترین پل از لحاظ معماری بصری و برترین دفترچه محاسبات خردادماه 94

تیم پل فولادی

دانشکده فنی و مهندسی

رتبه اول

58

بیست و نهمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه های سراسر کشور آبان ماه 93 در رشته نمایشنامه نویسی

مهدی ملکی علیایی

دانشکده هنر و معماری

مقام دوم

59

نمایشگاه اختراعات ارشمیدس روسیه برای ارائه طرح قطار پویا

ابراهیم موموندی

دانشکده هنر و معماری

مدال نقره

60

مسابقات اختراعات سوئیس برای ساخت دستگاه اسپری پیرولیز

محسن کاملی

دانشکده هنر و معماری

مدال نقره

61

مسابقه گرویتی چلنج دررابطه بابسته بندی در بین دانشگاه های سراسر کشور

حسن بهمن یار ، احمد برنده

دانشکده هنرومعماری

مقام دوم

62

چهارمین جشنواره جوان خوارزمی سال 81 برای چاپ مقالات در روزنامه سپید ( مخصوص نابینایان )

فاطمه ژیانی

دانشکده هنر و معماری

استعداد درخشان برگزیده

63

چهارمین المپیاد دانشجویان دانشگاه های قطب در رشته طراحی صنعتی

رضا قندچی

دانشکده هنر و معماری

رتبه اول

64

مسابقات جهانی اختراعات و ابتکارات سوریه – دمشق برای اختراع دستگاه اسپری پیرولیز

محسن کاملی

دانشکده هنر و معماری

مقام دوم

65

مسابقه بزرگ هلال احمر در مرکز آفرینش های کودکان و نوجوانان  در رشته نقاشی

مهدی طالشخانی

دانشکده هنر و معماری

مقام دوم

66

انتخاب چهره ماندگار از اعضای هیئت علمی گروه مرمت

دکتر محمد منصور فلامکی

دانشکده هنر و معماری

منتخب چهره ماندگار

67

مسابقات طراحی در کشور فرانسه در بهترین نوآوری طراحی خودروی اوتری

کاوه ناصر بخت ، غزل سرمست

دانشکده هنر و معماری

مقام اول

68

مسابقات طراحی رد دات در کشور آلمان

حمیدرضا علوی زاده ، کوروش مهدوی ، سهیل قیامی ، المیرا چراغی

دانشکده هنر و معماری

کسب جایزه رد دات

69

کنگره جهانی بارسلونا ( اسپانیا )

شادی عزیزی ، حمیدرضا موسوی

دانشکده هنر و معماری

پذیرش مقاله

70

کنگره بین المللی میراث فرهنگی در کشور آلمان

شادی عزیزی

دانشکده هنر و معماری

پذیرش مقاله و سخنرانی

71

مسابقه طراحی ساعت کمپانی سواروسکی در سال 2008

علی مرادی

دانشکده هنر و معماری

جزء 30 طرح برتر از بین 750 کشور

72

جشنواره خوارزمی بعنوان استاد راهنمای پروژه چتر کودکان دبستانی و طراح داشبورد مینی بوس 309 ایران خودرو در نمایشگاه بین المللی خودروسال72

سالومه سروری

دانشکده هنر و معماری

رتبه ممتاز

73

همایش ملی کنفرانس ملی مهندسی و مدیریت زیرساخت در دانشکده فنی دانشگاه تهران

ئاکو ویسی

دانشکده هنر و معماری

پذیرش مقاله

74

همایش بین المللی بیروت

عاطفه فریدنژاد

دانشکده هنر و معماری

پذیرش مقاله

75

شانزدهمین المپیاد علمی دانشجویان طراحی صنعتی سراسر کشور

میلاد طالقانی ، محمدرضا هدایتی ، بهرام نعمتی پور

دانشکده هنر و معماری

برگزیدگان نهائی

76

برنده جایزه پلاک زرین ، دیپلم افتخار ترمینال پاریس ، تصویرگر کتاب

حافظ میرآفتابی

دانشکده هنر و معماری

تصویرگر برجسته در عرصه ایران و جهان

77

مسابقات جام جهانی بازیهای الکترونیک و اعزام به مسابقات جهانی فرانسه

آرش خامنه ای

دانشکده هنر و معماری

مقام اول کشوری

78

پژوهشگر نمونه ، پژوهشگر مدعو دانشگاه یورک کانادا ، گواهینامه تربیت مدرس از استرالیا

علیرضا بندرآباد

دانشکده هنر و معماری

رتبه اول آزمون دکتری86

79

المپیاد علمی و دانشجویی کل کشور

علی مولایی

دانشکده هنر و معماری

مقام چهارم

80

جشنواره گنجینه آسمانی در سال 92 ( مسابقه خوشنویسی )

انوشیروان مالی

دانشکده هنر و معماری

برگزیده

81

چاپ کتاب (گذری برسبک شناسی نظم ونثر ویژه دانشجویان ادبیات فارسی )

فریبا شکراله پور

دانشکده هنر و معماری

مدیر پژوهشی دانشکده

82

دانشگاه برکلی در کرسی مطالعات زنان و خانواده

دکتر عالیه شکر بیگی

دانشکده روانشناسی و علوم اجتماعی

کسب فرصت مطالعاتی

83

بیست و هشتمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال 1389 ( عنوان کتاب : فرهنگ توصیفی گونه های زبانی ایران )

دکتر ایران کلباسی

دانشکده زبانهای خارجی

کتاب سال برگزیده

84

اعطای نشان شوالیه سال 2014 کشور فرانسه

دکتر محمد زیار

دانشکده زبانهای خارجی

اخذ نشان شوالیه

85

اختراع ( مواد نورتاب )

رامین نقشینه

دانشکده علوم پایه

 

86

اختراع ( تولید انرژی الکتریکی با استفاده از آیینه ها و سلولهای فتوولتائیک )

دکتر فاطمه نوری

دانشکده علوم پایه

 

87

اختراع ( پساب های صنعتی و فاضلاب )

دکتر علیرضا فیض بخش

دانشکده علوم پایه

 

88

اختراع ( بازیافت لاستیک و سایر ضایعات لاستیکی و تبدیل آن به پودر پلاستیک با روش ویژه آسیاب کردن جهت استفاده آن در صنعت

فریده واحدی

دانشکده علوم پایه

 

89

اختراع ( ساخت چراغ مطالعه سیار با قابلیت استفاده از نور در خورشید )

ماریا قادری نژاد

دانشکده علوم پایه

 

90

اختراع ( محافظ هوشمند با قابلیت از کار انداختن پدال گاز خودرو از راه دور و کنترل ترمز دستی از راه دور در مواقع ضروری

فاطمه افخم رضایی

دانشکده علوم پایه

 

91

اختراع ( محافظ هوشمند رمزدار برای کارت های اعتباری مخصوص نابینایان و ناشنوایان )

فاطمه افخم رضایی

دانشکده علوم پایه

 

92

اختراع ( محافظ هوشمند اتوماتیک با قابلیت تشخیص نصب استاندارد طول لوله با ظرفیت بخاری و آبگرمکن )

فاطمه افخم رضایی

دانشکده علوم پایه

 

93

محافظت هوشمند با قابلیت از کار انداختن پدال گاز خودرو از راه دورو کنترل ترمز دستی از راه دور در مواقع ضروری

فاطمه افخم رضایی

دانشکده علوم پایه